Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kierunkowskazy

( ilość produktów: 25 )

Kierunkowskazy LED są znacznie trwalsze od całej reszty kierunkowskazów posiadających zwykłe oświetlenie. Trwałość jest tu podstawową zaletą, którą warto wziąć pod uwagę przed zakupem, ponieważ zapewni Ci ona tysiące godzin funkcjonowania owych kierunkowskazów. Podczas wyboru kierunkowskazów LED warto nie oszczędzać na jakości i nie sugerować się tanimi zamiennikami.

Jakby na to nie patrzeć, trudno też oczekiwać wyśmienitych rezultatów po sprzęcie wartym około 30-40 złotych, który wykonany jest z najtańszych możliwych podzespołów. Dodatkowo warto mieć też na uwadze całe wiązki połączeń, przez które przechodzi prąd, w przypadku tańszych modeli często można spotkać się z mruganiem podczas jazdy, a nawet w czasie, gdy silnik jest wyłączony. 

W tym artykule skupimy się na kierunkowskazach LED do jednośladów, jak również do quadów. 

Kierunkowskazy LED a bezpieczeństwo

Kierunkowskazy LED do motoru zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze w stosunku do modeli ze zwykłymi żarówkami. Ten typ kierunkowskazu jest bardzo dobrze widoczny o każdej porze dnia jak i w każdych warunkach, które panują na drodze. Ponadto znacznie polepszają sam wygląd pojazdu, przez co staje się znacznie przyjemniejszy dla oka właściciela, jak i osób, które go oglądają. Pamiętaj, by przy zakupie kierunkowskazów wziąć pod uwagę moc tego przedmiotu. Bardzo istotną rzeczą jest natężenie emitowanego przez niego światła, można rzec, że jest to priorytet. Aby kierunkowskazy LED do motocykla, a także kierunkowskazy LED do quada były trwałe, warto także pooglądać modele, które są bardziej odporne na wstrząsy, a także te, które mają większą odporność. Pamiętaj, by zawsze stawiać na renomowanych producentów. 

Kierunkowskazy LED — wymagania

Aby Twój motocykl przeszedł poprawnie kontrolę drogową, a także przegląd, warto mieć na uwadze te rzeczy:

  • kierunkowskazy tyle powinny być rozmieszczone w odległości około 180 mm od siebie,
  • rozstęp przedni natomiast powinien osiągać odległość nie mniejszą niż 240 mm od siebie, 
  • Odległość, jaką kierunkowskazy LED powinny  osiągnąć w momencie, gdy są podczepione do motocykla/quada musi mieścić się w przedziale 340 -1500 mm,

Kierunkowskazy LED — co warto wiedzieć przed zakupem

W momencie, gdy zdecydujesz się na zakup kierunkowskazów LED, powinieneś również zdawać sobie sprawę z ich mocy. Kierunkowskaz LED do motoru pobierają znacznie mniej energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnych. Dlatego też w taki przypadku należy delikatnie oszukać cały system, by wszystko działało tak, jak należy. W takiej sytuacji należy zmodyfikować przerywacz poprzez dodatnie odpowiedniego opornika. Kierunkowskazy LED lepszej jakości najczęściej posiadają już taki opornik w swoim wnętrzu w momencie zakupu, jednakże tańsze wersje mogą mieć z nim problem.

W momencie, gdy nie zamontujesz opornika, może spowodować to świecenie ciągłe kierunkowskazu, bądź też częstotliwość "mignięć" będzie znacznie większa, niż tak, która jest uregulowana w przepisach. Dlatego pamiętaj, by zawsze w momencie przymierzenia się do zakupu dobrze przeglądać oferty i zwracać uwagę na takie rzeczy. Oszczędzi Ci to wiele czasu oraz niepotrzebnych nerwów. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 225 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Zgodna z opisem szybka dostawa
2024-05-03
Szybko i sprawnie polecam
pixel