Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stojaki motocyklowe

( ilość produktów: 14 )

 

Jaki wybrać podnośnik do motocykla ?

Zastanawiasz się nad tym jaki stojak, podnośnik motocyklowy będzie odpowiedni dla Twojego motocykla? A może przyszedł czas na proste prace serwisowe i potrzebujesz urządzenia, które zagwarantuje Ci jego stabilne ustawienie? Stojaki motocyklowe to podstawowe wyposażenie warsztatu każdego domorosłego mechanika. Przydadzą się zarówno podczas napraw jaki i mycia motocykla. Asortyment tego rodzaju produktów jest bardzo szeroki i jego dobór zależy w głównej mierze od naszych potrzeb. Stojaki dzielimy na stojaki serwisowe oraz podnośniki motocyklowe. 
Podnośnik motocyklowy spotkamy w każdym profesjonalnym serwisie motocyklowym. Dają nam możliwość odpowiedniego ustawienia motocykla, tak by mieć do niego jak najlepszy dostęp podczas czynności serwisowych. Jego konstrukcja pozwala podnieść motocykl i utrzymać go w górze. Z racji wagi naszych pojazdów musimy pamiętać o jednej, bardzo istotnej kwestii - stojak, podnośnik motocyklowy musi być wyprodukowany z odpowiednich materiałów. Spełnienie tego warunku przełoży się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo i sprawi, że taki sprzęt posłuży nam latami. Kolejną znaczącą kwestią jest waga naszej maszyny. Przyjmuje się, że nowy stojak motocyklowy powinien mieć udźwig większy od naszego motocykla, dlatego podczas zakupu dbajmy o sprawdzenie tych parametrów. 

Stojak, podnośnik motocyklowy i serwisowy

W ofertach producentów dostępne są najczęściej podnośniki koła przedniego i podnośniki koła tylnego. Stojaki motocyklowe dedykowane do koła przedniego mocowane są do główki ramy lub pod lagi, natomiast te które wykorzystują koło tylne, montowane są pod wahaczem. Jest to bardzo popularny wśród użytkowników rodzaj motocyklowego stojaka, ponieważ umożliwia on wykonanie wielu prac serwisowych:

 

Podnośnik motocyklowy nie tylko do serwisu

Stojak, podnośnik motocyklowy sprawdzi się również podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie kupować stojaków przednich i tylnych wyprodukowanych z cienkich, 20 milimetrowych rurek. Z racji własnej budowy potrafią one szybko się odkształcać i tracić właściwości stabilizujące. Istotne są też łączenia konstrukcji. Najbardziej polecanymi stojakami są modele wykonane z rury giętej stalowe o średnicy zewnętrznej ok 32 mm. Małe kółka zamontowane u podstawy stojaka ułatwią nam zamontowanie go pod motocyklem. Zabezpieczone lakierem proszkowym odpornym na mechaniczne uszkodzenia. Po tym możemy poznać jakość stojaka motocyklowego. Można śmiało powiedzieć, że na tle konkurencji stojaki tego typu są wzmocnionymi stojakami motocyklowymi. Wykonamy serwis motocykla pewnie, bezpiecznie i bezproblemowo. Przed zakupem podnośnika motocyklowego warto zwrócić na powyższe kryteria. Według naszego sklepu jednym z najważniejszych jest konstrukcja z rury stalowej o średnicy ok 32 mm. Zapewnia to stabilne i pewne trzymanie motocykla.
Do stojaków motocyklowych zaliczyć możemy również kliny pod koła lub uchwyty kół. Kliny pozwolą nam na całkowite unieruchomienie kół motocykla, co sprawdzi się w szczególności podczas jego transportu.  

Podnośnik motocyklowy centralny

Podnośniki motocyklowe, zwane też centralnymi, zazwyczaj instaluje się pod ramą motocykla. Ten rodzaj motocyklowego podnośnika charakteryzuje się większym udźwigiem i sprawdza się przy serwisowaniu ciężkich motocykli. Często stosuje się w nich elementy hydrauliczne podnośnika, które nie wymagają użycia dużej siły. Podczas wyboru takiego stojaka warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, jak szerokość wsporników czy minimalny prześwit pod ramą motocykla. Naszym zdaniem tego typu stojak, podnośnik nie powinno zabraknąć w dobrym sklepie motocyklowy. Tego typu stojak motocyklowy cross jest zwany jako stojak centralny. Przy zakupie stojaka motocyklowego cross warto zwrócić uwagę na szeroką podstawę, masywne kolumny z ramieniem do unoszenia oraz szeroką podstawę. Główna konstrukcja powinna być wykonana z profilu lub rury stalowej. Całość wykończona lakierem proszkowym. Takie podnośniki najczęściej wykorzystywane są w motocyklach cross, enduro.
Bez względu na to czy zaczynasz swoją przygodę z jazdą na motocyklu czy jesteś już częścią tego środowiska, takie urządzenie jak stojak, podnośnik motocyklowy z pewnością przyczyni się do zadbania o Twoją ukochaną maszynę. Nasz sklep oferuje Ci wybór wielu ciekawych rozwiązań (np. stojak, podnośnik serwisowy), które doceniło szerokie grono klientów w całej Polsce. 
Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 228 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Wszystko ok.polecam
2024-04-19
Wszystko w najlepszym porządku polecam
pixel