Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Felgi do quadów oraz motocykli

( ilość produktów: 2 )

Dobrze dobrane koła to podstawa pojazdu, niezależnie czy są to na przykład  felgi do motocykla czy koła do quada 10 cali. Nie chodzi tylko o sam wygląd, ale również o wygodę, precyzję prowadzenia, a co za tym idzie – także o bezpieczeństwo. Warto więc dobrze przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu. W naszej ofercie znajdują się zarówno felgi naszej marki, jak i innych krajowych.

Felgi i całe koła do quada 10 cali, 8, 7 i inne

Na początku należy zwrócić uwagę na to na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich felg. Oprócz doboru pod kątem rozmiaru i rozstawu śrub, warto pamiętać o rodzaju materiału z którego są wykonane. Dobierać je należy pod kątem sposobu użytkowania naszego pojazdu.

Do jazdy po utwardzonej nawierzchni możemy dobrać efektowne felgi polerowane lub nawet chromowane. Jeśli jednak sprzęt jest używany do jazdy w terenie, wówczas lepszym rozwiązaniem będą felgi malowane, które lepiej będą znosić nawet silne zabrudzenia.

W ofercie sklepu znajdują się felgi do quadów o różnych rozmiarach i rozstawach śrub:

  • Felgi  10 cali –  mocowanie na 4 śruby (4 x 110 mm)
  • Felgi 8 cali – mocowanie na 4 śruby (rozstawy 4 x 89 lub 4 x 110 mm)
  • Felgi  7 cali – mocowanie na 3 śruby (rozstaw 78 mm)
  • Felgi 6 cali – mocowanie na 3 śruby (rozstaw 78 mm)

Jeśli chodzi o dobór opon – tu również dużą rolę gra rodzaj nawierzchni. Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, opona używana na terenie innym niż jej główne przeznaczenie będzie bardziej podatna na zużycie. Przykładowo - kompletne koła do quada 10 cali zapewnią mu efektowny wygląd, ale warto pamiętać, że w jeździe terenowej nie zawsze większy znaczy lepszy.

Wyróżnić możemy następujące rodzaje:

  • Opony szosowe – jak sama nazwa wskazuje, najlepiej nadają się do jazdy po drogach asfaltowych. Ich budowa przypomina standardową oponę samochodową, pozbawiona jest wyraźnej linii bieżnika, duża powierzchnia styku z podłożem pozwala zoptymalizować zachowanie pojazdu zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.
  • Opony terenowe – tego typu ogumienie sprawdza się w jeździe po śniegu, błocie czy piachu. Specyficzna budowa z wyraźnie zarysowanym bieżnikiem sprawie, że quad lepiej „łapie” przyczepność w trudnych warunkach. Warto przed zakupem sprawdzić jakie dokładnie opony dobrać pod konkretny teren.
  • Opony uniwersalne – prawdopodobnie najbardziej optymalne rozwiązanie dla osób które nie mogą się zdecydować jakie ogumienie zakupić. Świetnie sprawdzą się na suchych nawierzchniach pokrytych szutrem, w lesie czy na drogach gruntowych, ale dadzą radę również na asfalcie.

Felgi do motocykli

 Podobnie jak w przypadku quadów, felgi do motocykli należy wybierać mając na uwadze przeznaczenie naszego pojazdu. Najczęstszym rodzajem felg do motorów crossowych są felgi szprychowe. Różnią się one znacznie wyglądem oraz parametrami od felg do quadów. Przede wszystkim, są znacznie większe, składają się z układu szprych (które można wymieniać) przymocowanych do obręczy, w przeciwieństwie do odpowiedników w quadach, gdzie felgi są mniejsze i przeważnie są pełne. Wynika to rzecz jasna ze specyfiki pojazdu.

W przypadku motocykli służących jeździe terenowej lub turystycznej najlepiej dobierać je zgodnie z zaleceniami producenta. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozmiar oraz rodzaj bieżnika, ale również wymiary samych felg. Szczególną uwagę należy zwrócić również na aspekt legalności naszych felg - muszą one być bowiem dopuszczone do sprzedaży i użytkowania na terenie Unii Europejskiej. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 224 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Adapterki bardzo dobrze opisane jaki gwint i gdzie. Polecam.
2024-05-28
Ok
pixel