Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opony do skutera

( ilość produktów: 10 )

W czasach obecnych opony do skutera nabywa się i w sklepach stacjonarnych i w tych internetowych. Druga opcja jest rzecz jasna tą znacznie wygodniejszą, bo wybiera się ich rozmiar i zamawia w zaledwie kilkanaście sekund. Potem do domu lub do warsztatu docierają w ciągu trzech dni roboczych, choć bywa też i tak, że jeśli zamówi się takie w poniedziałek rano to na miejscu są już w okolicy godziny piętnastej we wtorek. Opony do skutera 12 to też te same zasady zakupu, choć jeśli są one dość szerokimi to nie każdy zdoła takie założyć we własnym garażu za pomocą specjalnej łyżki lub sporego śrubokręta płaskiego, do wykonania podobnego zadania trzeba mieć nie tylko siłę, ale też i zręczność na odpowiednim poziomie. Dlatego jakaś część z nas pojedzie z kołem i oponą do wyspecjalizowanego warsztatu.

Opony do skutera 12 - najpopularniejszy rozmiar.

Opcji takiej jak opony do skutera 3,50 10, czy też opon do skutera 12 raczej się nie wyważa i w przypadku małych kół do samochodów też spotyka się podobne opinie. Jednym słowem ta czynność wydaje się być bardziej obowiązkową w przypadku pojazdów mechanicznych o większych kołach i o znacznie większej mocy, ale jakaś część właścicieli skuterów chce tego, by po założeniu opony w wyspecjalizowanym warsztacie także wyważyć koło. Czynność ta ma rzecz jasna ten pozytywny wpływ na łożyska danego koła, a konkretniej wpływa na ich żywotność.

Pozornie oznacza to odroczenie konieczności zakupu nowych łożysk o kilka miesięcy lub o blisko rok, ale w skrajnych przypadkach trzeba wymienić całe koło przez zbyt długie zaniedbywanie tej kwestii. Ludzie często nie dbają o tego typu drobne sprawy, ale oczytani do jakiegoś stopnia pilnują wyważenie, bo problem z łożyskiem może stać się bardziej poważnym jakieś kilkanaście kilometrów od domu i może oznaczać zadzwonienie po pomoc znajomego, tylko po to by zawiózł nas do domu i to razem ze skuterem wymagającym naprawy.

Marki i klasy opon do skutera

Wielu z nas wie o tym, że opony do skutera 3.50 10 to także marki i klasy. Markowe zazwyczaj wolniej się zużywają od tych tanich lub mają lepsze parametry jeśli chodzi o tę przyczepność w warunkach skrajnych, ale tu prawdą jest też i to, że w skuterach opony zużywają się wolniej niż w samochodach i co równie istotne skuterami nie jeździ się na aż tak długich trasach jak w przypadku typowego auta. Dlatego nawet tanie opony do skutera zaliczane do tych niezbyt dobrych jakościowo wytrzymają na kołach przynajmniej te kilka lat, jeśli dany skuter jest eksploatowany od maja do października, a potem są chowane do piwnicy lub do garażu.

Opony do skutera - Promocje

Raz na jakiś czas opony do skutera 12 i inne typy opon do większych skuterów i mniejszych motocykli nabywa się w cenach promocyjnych, bo jeśli jakiś typ towaru słabo schodzi z półek w magazynach to robi się na coś takiego w promocji, po to tylko by nie pozostać z finansami zamrożonymi pod postacią opon, które sprzedają się dość wolno. Ludzie posiadający skutery też dość często czekają na tego typu promocje, bo chcą wydać na tego typu rzeczy mniej i co równie istotne mogą nawet zwlekać, po to by zakupić opony do skutera i do niewielkiego motocykla jednocześnie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 225 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Zgodna z opisem
2024-05-03
Szybko i sprawnie polecam
pixel