Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Płyny do chłodnic i hamulcy

( ilość produktów: 6 )

Dobór odpowiedniego płynu hamulcowego i chłodniczego to bardzo ważna czynność i nie warto ich bagatelizować. Jeżeli zależy nam na bezpiecznej jeździe naszym motocyklem, quadem czy skuterem.

Układ chłodzenia

Układ chłodzenia często jest bagatelizowany przez użytkowników motocykli. Warto jedna zwrócić uwagę na jakość, poziom płynu w układzie oraz zakres temperatur pracy. Duże znaczenie ma to podczas jazdy w offroad'zie oraz motocyklami o wysilonych silnikach. Aby zapewnić maksymalne osiągi, warunki pracy oraz zużycie części. Silnik potrzebuje optymalnych warunków pracy. Układ chłodzenia dba o to aby zakres temperatur nie był przekraczany, a praca silnika optymalna.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu płynu do chłodnicy :

  • Zakres temperaturowy
  • Czy jest mieszalny z innymi płynami
  • Czy spełnia obecne normy aby zmaksymalizować ochronę silnika w motocyklu
  • W silnikach mocno obciążonych i które mają podatność do przegrzania warto wydać troszeczkę więcej i zakupić płyn który potrafi zbić trochę temperatury (w okolicach 5 stopni)
  • Kolor nie ma znaczenia. W obecnych czasach ma to tylko aspekt zabarwienia oraz szybkiej identyfikacji usterki / wycieku .

Układ hamulcowy

Wszyscy mówimy o rozpędzaniu naszego motocykla czy quad. Ale nikt nie skupia się nad bezpiecznym wyhamowaniu pojazdu. Na co zwrócić uwagę, podczas doboru płynu hamulcowego. Przede wszystkim sprawdzić klasę jakości DOT . Kluczowym parametrem tej klasy jest temperatura płynu "suchego" czyli taki który nie ma wilgoć / wody w składzie oraz "mokrego" czyli takiego, który wchłoną wilgoć / wodę . Cyferki przy DOTach to temperaturowy wrzenia dla warunków mokrych i suchych. Im wyższa wartość tym wyższa temperatura. Dot 3 i 4 są wykonane na bazie eteru glikolu z dodatkami. Najpopularniejsze są układy wykorzystujące DOT4 . Dot 5 bazuje na sylikonach, które nie chłoną wody oraz wytrzymują bardzo wysokie temperatury. 

Przed wymianą płynu sprawdź jaki płyn jest użyty w układzie oraz nie zmieniaj go na inny. W niektórych przypadkach może dość do tzw zważenia płynu oraz do zniszczenia tłoczka w pompie.

Zapraszamy do naszego sklepu motocyklowego lub do kontaktu : sklep@amracing.pl, 782-301-398

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 225 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Zgodna z opisem szybka dostawa
2024-05-03
Mimo małego poślizgu z Zamówieniem w końcu paczka doszła
pixel