Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaski motocyklowe

( ilość produktów: 5 )

Kask, kaskowi nie równy. Dobrze dobrany kask pod preferencje motocyklisty to komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

  • Co warto wiedzieć aby pasja była bezpieczna?
  • Jaki typ kasku wybrać i na jakie rodzaje podzielić?
  • Jaki rozmiar dobrać kasku?

Co warto wiedzieć aby pasja była bezpieczna?

Przy doborze naszego wymarzonego kasku należy sprawdzić certyfikat / homologacje. Naszym zdaniem brak tego dyskwalifikuje kask do dalszego rozpatrywania. Homologacja potwierdza nam, że skorupa kasku została przetestowana w odpowiedni sposób: ilość uderzeń przy danej prędkości, zgniatanie kasku. W zależności od budżetu możemy skupić się na rodzaju skorup tzn: materiał z jakiego jest wykonany kask motocyklowy oraz ile rozmiarów skorup posiada w danym modelu. Lepsze dopasowanie do rozmiaru. Na rynku dostępne są kaski ze skorupami wykonanymi z materiałów: abs-termoplast, włókno szklane, techno-polimer, poliwęglan, kevlar. Dla higieny należy sprawdzić czy kask motocyklowy oferuje wypinane wnętrze (pełne). Obecnie na rynku większość kasków takowa możliwość posiada. W kaskach integralnych oraz flip miłym dodatkiem jest wysuwania blenda. Blenda to nic innego jak okulary przeciw-słoneczne. Regulowane wentylacje

Jaki typ kasku wybrać i na jakie rodzaje podzielić?

  • Kask cross / quad . Kaski tego typu posiadają regulowany daszek oraz wysuniętą szczękę . Wytrzymały z odważnym malowaniem.
  • Kask enduro / adventure. Kask posiada regulowany daszek, wysuniętą szczękę oraz opuszczaną szybę.
  • Kask integralny . Prawdopodobnie najpopularniejszy kask na rynku i najbardziej uniwersalny. Niektóre modele posiadają blende (okulary przeciwsłoneczne) .
  • Kask Flip . Kask z podnoszona szybką jak w kasku integralny oraz szczęką unoszoną . Praktyczne rozwiązanie . Można użyć kasku do miasta jak i podróży.
  • Kask z szybą . Idealny do miasta oraz na skuter. Bardzo dobra widoczność .

Jaki rozmiar dobrać kasku?

Kask nie może być za luźny i za ciasny . Zbyt luźny kask może być niebezpieczny podczas upadku. Może mieć tendencje do zsunięcia się . Jest to dość niebezpieczne. Zbyt ciasny kask może powodować ból głowy, ucisk, dyskomfort. Podczas doboru kasku najlepszą metoda jest przymierzyć z danego modelu 2 -3 rozmiary i sprawdzić w którym czujemy się najbardziej komfortowo. Z doświadczenia wiemy, że rozmiarówkę producenta należy traktować jako wyjściowa bazę do przymierzenia i sprawdzenia kasku. Warto brać pod uwagę podczas przymierzania kasku możliwość założenia kominiarki w chłodne dni oraz sprawdzić możliwość montażu zestawu interkom.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dobraniu kasku skontaktuj się z nami: sklep@amracing.pl, 782-301-398

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 225 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Adapterki bardzo dobrze opisane jaki gwint i gdzie. Polecam.
2024-05-03
Szybko i sprawnie polecam
pixel